EN

Babajim STEP: Ses Teknolojileri Eğitim Programı

Ses Teknolojileri Eğitim Programı

BABAJIM İSTANBUL STUDIOS & MASTERING olarak ses teknolojileri alanında gelecek nesillere bilgi aktarımı amaçlayan bir uygulamalı eğitim ve staj programı hazırladık.

Babajim STEP 10 hafta boyunca sürecek her biri 10 saatlik toplam 19 atölyeden oluşuyor.

İlk sömestr sadece 4 öğrenci ile sınırlı olan program, uzman eğitmenlerce yönetilen atölyelerin yanı sıra sektöre yıllarını vermiş müzisyen ve mühendislerle yapılacak özel söyleşileri kapsıyor.

Öğrenciler, Babajim İstanbul’da yapılan profesyonel çalışmalara katılabilecek; seviyelerine göre stajyer, asistan veya kayıt teknisyeni olarak sorumluluk alabilecekler.

2 buçuk aylık eğitim sonunda, eğitmenlerin referansını da içeren “Babajim STEP Atölye Katılım Belgesi” verilecek.

ATÖLYELER

Modül 1 Müzik Teorisi (Atölye 1 & 2)

Müzik teorisi atölyelerinde, katılımcının nota, müzikal aralık, akor, dizi, mod ve ritim konularında bilgilendirilmesi amaçlanır. Bu çalışmalarında edinilen bilgiler; enstrümanist ve besteci katılımcılara yardımcı olurken, ses mühendisi olarak çalışmak isteyenlerin de müzisyenlerle verimli diyalog kurabilmelerini mümkün kılar.

Eğitmen: Ozan Tügen

Süre:  20 saat

Modül 2 Akustik (Atölye 3 & 4)

Akustik atölyelerinde, katılımcıların sesin doğası, fiziksel özellikleri, ortam ve çevre şartlarının etkisiyle gösterdiği değişkenlikler ile hacim akustiği, müzik enstrümanlarının özellikleri ve psikoakustik konularında bilgilendirilmesi amaçlanır.

Eğitmen: Cem Ömeroğlu

Süre:  20 saat

Modül 3 Bilgisayarda Müzik / DAW (Atölye 5 & 6 & 7)

DAW atölyelerinde, katılımcının farklı müzik prodüksiyonu yazılımlarının kullanımı konusunda bilgilendirilmesi amaçlanır. Bir müzikal fikri geliştirmek, kaydetmek, düzenlemek ve alternatifleri deneyebilmek çalışmanın ana konusu iken, kullanılan her programın ilgili arayüzü, yardımcı modül ve menüleri incelenir.

Atölye 5 ( Protools) Eğitmen: Arın Baykurt

Atölye 6 (Logic) Eğitmen: Cem Ömeroğlu

Atölye 7 (Ableton) Eğitmen: Adham Farid 

Süre: 30 saat

Modül 4 Kayıt Pratikleri (Atölye 8 & 9 & 10)

Kayıt pratikleri atölyelerinde, katılımcılarla stüdyo ortamında ses kaydı uygulamaları yapılır. Kullanılan analog ve dijital ekipmanlar, sinyal akışı, müzisyenlerin stüdyoda yerleşimleri, mikrofonlama teknikleri, kulaklık ve monitör miksleri ve sanatçılar ile iletişim gibi konular ele alınır.

Atölye 8 (Kayıt-1) Eğitmen: Burak Serter

Atölye 9 (Kayıt-2) Eğitmen: Adham Farid

Atölye 10 (Hücum Kayıt) Eğitmen: Burak Serter

Süre: 30 saat

Modül 5 Ses Edit (Atölye 11 & 12)

Ses edit atölyelerinde, katılımcıların farklı yazılımlar kullanarak ses düzenleme, biçimlendirme ve yerleştirme konularında becerilerinin geliştirilmesi hedeflenir.

Atölye 11 (Logic) Eğitmen: Cem Ömeroğlu

Atölye 12 (Protools) Eğitmen: Tarkan Gözübüyük

Süre: 20 saat

Modül 6 Müzik Miksi (Atölye 13 & 14)

Müzik miks atölyelerinde, katılımcıların frekans sahası, dinamik alan, panorama, stereo genişlik gibi konularda bilgilendirilmelerinin yanında farklı parametrelerin çalışılan parçanın yapısına uygun dengelenmesi için kullanılan teknikler ve ekipmanlar tanıtılır.

Atölye 13 Eğitmen: Cem Ömeroğlu

Atölye 14 Eğitmen: Arın Baykurt

Süre: 20 saat

Modül 7 Prodüksiyon (Atölye 15 & 16)

Müzik prodüksiyonu atölyelerinde, katılımcıların prodüksiyon iş akışındaki sanatçı, prodüktör, yapım şirketi gibi başlıkların ilişkisi hakkında bilgilendirilmeleri yanında, bir müzik parçasının stüdyoda kayıt, edit ve miks uygulamalarını da içerir.

Eğitmen: Tarkan Gözübüyük

Süre: 20 saat

Modül 8 Mastering (Atölye 17 & 18)

Mastering atölyelerinde, katılımcıların stüdyo ortamında bir müzik parçasının miksinin, farklı yayın ortamlarının protokollerine ve müzik parçasının yapısına uygun son versiyonlarının hazırlanması konusunda bilgilendirilmeleri amaçlanır.

Eğitmen: Güven Ersoysal

Süre: 20 saat

Modül 9 Canlı Müzik Sistemleri (Atölye 19)

Canlı müzik sistemleri atölyelerinde, sahne ortamında kullanılan P.A. ve monitör sistemlerinin kurulumu ve kullanımı hakkında katılımcılara temel bilgi verilir.

Eğitmen: Alp Turaç

Süre: 10 saat

Derslikler:

Babajim Stüdyo A

Babajim Stüdyo B

Babajim Mastering

Babajim 3. Kat

Tarihler: 22 Ekim – 27 Aralık

Ücret: 12.000 ₺ + kdv

Teknik Danışma Arın Baykurt: +90 542 772 0024

İdari Danışma Tuğçe Okutan:  + 90 212 244 7965

info@babajim.com