EN

Şebnem Enç

Biyografi

3 Şubat 1985 yılında Siirt’de dünyaya gelen Şebnem Enç, ilkokul ve ortaokulu farklı şehirlerde okuduktan sonra Gaziantep Anadolu Lisesi’ni bitirmiştir.
Üniversite hayatı boyunca İstanbul İktisat Sahnesi’nde tiyatro yapan Şebnem aynı zamanda Google SEO ve e-ticaret projeleri ile ilgilenmiştir.

2008 yılında İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü’nden mezun olduktan sonra 2009 yılında PwC’de (Pricewaterhouse Coopers) Vergi Denetmeni olarak işe başlamıştır. 2011 – 2015 yılları arasında Vakko Holding’te E-Ticaret, Dijital Pazarlama ve Pazarlama İletişimi Yöneticisi olarak çalıştıktan sonra 2015 yılında yeniden PwC’de Pazarlama İletişimi Süpervizörü olarak görev almıştır.

2016 yılından beri ve halen freelance Dijital Pazarlama Uzmanı olarak çalışan Şebnem, 2018 yılından itibaren özel etkinlik, konser ve festivallerde sanatçı ağırlama yönetimi & kulis sorumlusu olarak ve aynı zamanda Rakun Müzik, mor ve ötesi ile Dijital Pazarlama Uzmanı, Babajim İstanbul’da ise Kurumsal İletişim Uzmanı olarak çalışmaktadır.