EN

Onur Özdemir ve Alper Narman ile Şarkı Yazmak

Süre: Atölye 1 ay sürecektir. Haftada 1 gün, 3 'er saattir. Toplamda 12 saatlik bir programdır.

1. Hafta

Tanışma, kurs akışı hakkında bilgi ve haftanın konusu:

Şarkı analizi nedir?

Nasıl yapılabilir?

Şarkıya teknik olarak yaklaşılabilecek katmanlar ve bunların Türk ve Dünya müzik tarihi üzerinden incelenmesi, algılanması.

2. Hafta:

Bir önceki haftadan verilen analiz ödevlerinin tek tek yorumu; üzerine katılımcıların seçtikleri kendi eserlerinden birinin grupça incelenmesi.

3. Hafta:

“Writing Session”;

StudioOne üzerinde sıfırdan şarkı yazıp, önceki haftalarda işlenilen katmanların şarkı yazımı esnasında uygulamalı olarak nasıl denenebileceğin görülmesi.

4. Hafta:

Katılımcıların ödev olarak o hafta yazdıkları yeni bir parçadan, makul bir demo hazırlanması.

Başvuru ve detaylı bilgi için:

Yazgülü Gürer +90 507 479 19 84

info@babajim.com

Kimdir?

Onur Özdemir

1981’de Bursa’da dünyaya geldi. Bursa Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Bursa Fen Lisesi’nde eğitim gördü. Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Felsefe Bölümü’nde, yüksek lisans eğitimini Oxford Üniversitesi Klasik Arkeoloji dalında tamamladı.

1998 senesinde kurduğu Sakin grubuyla 2008 yılında ‘Hayat’ albümünü yayınladı.
2012 yılından itibaren popüler müzik alanında şarkı yazarı ve aranjör olarak çalışmaya başladı. 2016 yılından beri Onurr ve günümüzde Onur Özdemir isimleriyle müzikal hayatına devam etmektedir.

Alper Narman

Alper Narman, Türk şarkı yazarı.

Narman, bugüne kadar Hande Yener, Simge Sağın, Ayşe Hatun Önal, Edis, Emel Müftüoğlu, Hadise, İzel ve Işın Karaca gibi pek çok Türk pop müziği şarkıcısıyla çalıştı. 2000’lerde birçok eserini Fettah Can ile birlikte yazıp bestelerken 2010’larda Onurr ile birlikte ortak işlere imza attı.