EN

Hikayemiz

Dünyaca ünlü stüdyo mimarı, tasarımcı Roger D’Arcy tarafından projelendirilen ve çok amaçlı üst düzey kayıt, miks ve mastering stüdyosu olarak 2010’da kurulan Babajim İstanbul’un temel varoluş nedeni müzik çevrelerine kayıt, miks ve mastering için kullanabilecekleri bir mekan sunup onları desteklemek.

Babajim ismi; stüdyoların kurucusu Eppie Özen’in babası Jim Lunsford’un (folk şarkıcısı, şarkı yazarı & kemancı) anısını yaşatan bir kelime oyunu.

Bu ilhamla yola çıkan Babajim, kuruluşundan yakın zamana kadar Reuben de Lautour, Alp Turaç ve Pieter Snapper (Kulis Medya) tarafından yönetildi. Altı yıl boyunca burada mesai yapan bir çok sektör çalışanı, müzisyen, ses teknisyeni, prodüktör, çeşitli branşlardan sanatçılar, eleştirmenler ve canlı müzik mekanları birbiriyle işbirliği ve fikir alışverişi içinde bir aile ortamı yarattı. Stüdyoya gelip giden insanlar bilgilerini ve mizaçlarını paylaşarak birbirlerini beslediler. Hepsi Babajim ailesinin birer parçası oldu.

Bu geleneği sürdürmek amacıyla 2016’nın Ekim ayından itibaren stüdyonun yönetimini Tarkan Gözübüyük, Harun Tekin, Ozan Tügen ve Cihan Barış üstlendi.

Babajim’e, yeniden, hoşgeldiniz!